بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در تهران

بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در تهران

جایگزینی مفصل برای زانو برای افراد مبتلا به آسیب شدید در زانو، باتوجه به تشخیص پزشک انجام می گیرد. جایگزینی مفصل برای زانو، درد زانو را از بین برده و باعث می شود فرد به راحتی به فعالیت های روزانه خود برسد و محدودیتی در انجام فعالیت نداشته باشد. اما مهم است که جراحی تعویض مفصل زانو چگونه انجام شده و آیا توسط یکی از بهترین جراحی تعویض مفصل زانو انجام شده یا خیر؟ در ادامه فیلمی از جراحی مفصل زانو و همینطور مطالب مهمی برای دردهای زانو ارائه شده است.

هنگامی که مفصل های زانو آسیب می بیند، طبق نظر جراح ارتوپد، مفصلی که از پلاستیک وفلز ساخته شده جایگزین مفصل طبیعی خواهد شد.

 

درجراحی مفصل زانو، جراح ممکن است قسمت هایی از مفصل زانو و یا حتی کل مفصل تغیر کند. اما ممکن است طبق نتیجه عمل و یا توصیه پزشک، از ورزش های شدید ، دویدن و..منع شوید.

مراقبت های بعد از تعویض مفصل زانو

برای هر نوع درمان و یا جراحی ، مراقبت هایی قبل و بعد از آن وجود دارد که انجام دادن آنها تاثیر مستقیم بر کل روند درمان دارد و در صورت عدم رعایت توصیه های پزشک و مراقبت ها، ممکن است بهبودی حاصل نشده و نتیجه درمان به کلی تغیر کند.

بهترین-جراح-تعویض-مفصل-زانو

بهترین-جراح-تعویض-مفصل-زانو

معمولا چه مراقبت های عمومی بعد از تعویض مفصل زانو توصیه می شود؟

  • داروهای مسکن ، درمان کنند ، بهبود دهنده و ضد درد
  • محدودکردن فعالیت های دردناک
  • داروهای ضدالتهابی
  • توانبخشی ها
  • استراحت و نحوه انجام فعالیت بلافاصله بعد از جراحی تعویض مفصل زانو
  • خودداری از برخی از کارها تا مدتی بعد از عمل زانو
  • تمرین های ورزشی در خانه
  • فیزیوتراپی

معمولا برای این افراد کاهش وزن توصیه می شود تا فشار کمتری به نواحی آسیب دیده و درمان شده وارد شود.

شکستگی-زانو

شکستگی-زانو

شایع ترین علت برای جراحی تعویض مفصل زانو

رایج ترین بیماری که منجربه جراحی تعویض مفصل زانو می شود، استئوآرتریت است.

استئوآرتریت چیست؟

این بیماری شکستگی غضروف مفصلی است، زمانی که آسیبی به غضروف و استخوان وارد می شود باعث ایجاد محدودیت شده و درد را به وجود می آورد. این بیماری و عارضه،  از آن جهت که درد ایجاد می کند و باعث ایجاد محدودیت در فعالیت های روزانه می شود، افراد سریعا خواستار درمان و جراحی هستند. و حتی به مرور ممکن است، درد گسترش یافته و به دیر نقاط منتشر گردد.

فیلم جراحی تعویض مفصل زانو

دیگر عواملی که منجربه درمان و جراحی زانو می شود، آسیب به زانو بر اثر یک جسم سنگین و یا تصادف و همین طور کهولت سن است.

خونریزی، عفونت،شکستگی،درد،ایجاد لخته خون و..،مانند هر روش جراحی و درمانی دیگر این جراحی نیز ممکن است شامل عوارضی شود اما در صورتی که جراحی، نزد دکترخوب تعویض مفصل زانو و فردی باتجربه و مهارت انجام شود، مسلما عارضه ای نگران کننده به وجود نخواهد آمد.

تعویض مفصل زانو نیازمند مهارت بالایی می باشد. دکتر محمدرضا مقیمی ،متخصص ارتوپدی و جراح ارتوپد این درمان را با تخصص ویژه ای انجام می دهد. جهت مشاوره و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره هایی که در داخل سایت است تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

<بنابراین زمانی که به یک دکتر خوب ارتوپد مراجعه می کنید، ابتدا سوالات شمارا پاسخ داده و راهنمایی های لازم را انجا می دهد، بهترین راه درمان و جراحی را با توجه به آناتومی و نوع درد زانو ارائه می دهد، در این صورت بهترین نتیجه را از درمان خود خواهید دریافت کرد.

مقالات مرتبط:

تعویض مفصل آرنج

علت رماتیسم مفصل و درمان آن

مراقبت های بعد از تعویض مفصل لگن

برچسب گذاری توسط , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =