نشستن طولانی مدت با بدن چه می کند ؟

نشستن برای مدت کوتاه ،می تواند سبب کاهش استرس و  یا بازیابی انرژی بعد از یک تمرین کمک کند ،اما امروزه شیوه زندگی افراد را مجبور را به  نشستن طولانی می کند . بدن ما انسان ها برای چنین زندگی  ساخته نشده است ،در واقع دقیقا برعکس این موضوع حقیقت دارد ،بدن انسان برای تحرک ساخته شده است ،افرادی  که از تحرک بیشتری برخوردار هستند سالم تر  می باشند .

بدن هر انسان دارای 360 مفصل  و حدودا 70 ماهیچه اسکلتی  می باشد که حرکت ساده و روان  را برای انسان امکان پذیر می کند . ساختار فیزیکی بی همتای بدن این امکان را ایجاد می کشند که بر خلاف جهت کشش  گرانشی سر پا بایستیم .

نشستن طولانی مدت با بدن چه می کند ؟

نشستن طولانی مدت با بدن چه می کند ؟

خون  که نقش حیات را دارد ، برای گردش سریع به حرکت بدن نیاز دارد .سلول های عصبی از حرکت بدن سود می برند و پوست  با توجه به حرکت اندام ها فرم می گیرد ،در نتیجه  چنانچه بدن آماده حرکت باشد  و حرکتی صورت نگیرد چه اتفاقی می افتد ؟ دکتر صابری بهترین متخصص ارتوپدی توصیه می کنند ادامه مطلب را بخوانید .

ایجاد اختلال در ستون فقرات

ستون فقرات یک  ساختار طویل است که  از استخوان و صفحات غضروفی، که در بین آن ها قرار می گیرد ،تشکیل شده است . مفاصل ،ماهچه ها و  رباط ها که به استخوان متصل هستند  سبب سرپا نگهداشتن ستون فقرات می شوند . یکی از متداول ترین انواع نشستن ، پشت سر میز نشستن با شانه های افتاده است . موقعیتی که فشار نابرابری را  بر ستون فقرات تحمیل می کند  که در گذر زمان این حالت نشستن سبب ساییدگی و پارگی دیسک  های ستون فقرات می شود  و به ماهیچه هایی که برای تعدیل  این موقعیت کش می آیند کمک می کند . زمانی که فرد در حالت خمیده نشسته است ففضای خالی سینه کم می شود ،یعنی در هنگام نفس کشیدن ریه ها هم  فضای کمتری برای منبسط شدن دارد ،این می تواند  به عنوان یک اختلال دیگر شناخته شود .

دکتر مسعود صابری یکی از بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران می باشد .جهت دریافت مشاوره از دکتر صابری با شماره ٤٤٧٤٢١٣١ تماس حاصل نمایید .

اطراف اسکلت ،ماهیچه ها ،اعصاب ،رگ و سیاهرگ هایی  که لایه های بافت نرم ر ا می سازند ،قرار دارد  و نشستن طولانی سبب  وارد شدن فشار به آن ها می شود .

نشستن طولانی لیپوپروتئین لیپاز را غیر فعال می کند  ،منظور همان  آنزیم های هستند که در دیواره های رگ های خونی چربی خون را خورد می کنند .پس زمانی که فرد در حالت نشسته قرار دارد ،به اندازه زمانی که در حالت حرکت است چربی نمی سازند .

تاثیر نشستن طولانی مدت بر دیسک گردن

افرادی که با رایانه کار می کنند ،برای خواندن و نگاه کردن به صفحه مانیتور باید گردن خود را خم کنند  ،این امر سبب  فشار بر ستون فقرات می شود . دکتر صابری متخصص ارتوپدی  توصیه می کنند   که در هنگام کار با رایانه مانیتور را در موقعیتی قرار دهند که  چانه  تان با وسط صفحه مانیتور هم سطح باشد  ،در نتیجه امر گردن حالت خنثی دارد .

کمر درد

طریقه صحیح نشستن برای کاهش اثرات  طولانی مدت نشستن بسیار موثر می باشد ،همانطور که گفته شد نشستن  نادرست سبب فشار بر ستون فقرات و در نتیجهدیسک  کمر می شود  .

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =